5 sposobów na dbanie o białą bieliznę

Która z nas nie traci głowy na widok kobiecej i niezwykle zmysłowej bielizny? Musimy ją mieć! Pamiętajmy jednak, że nawet najbardziej ekskluzywne modele mogą stracić swój urok, jeśli nie będziemy o nie dbać w odpowiedni sposób. Szczególnie problematyczna jest w tym przypadku biała bielizna, która już po kilku tygodniach może nabrać niepożądanych odcieni żółci lub szarości. Jak zatem powinno wyglądać pranie białych ubrań?

Podstawowe zasady prania bielizny

Zanim przejdziemy do sposobów na zachowanie śnieżnej bieli naszej bielizny, warto, abyś zapoznała się z ogólnymi zasadami jej pielęgnacji. Majtki oraz biustonosze, ze względu na delikatne tkaniny, z jakich zostały wykonane, powinny być prane ręcznie. Pralkę możemy wykorzystać do biustonoszy bezszwowych lub sportowych, wybierając program o słabym wirowaniu i niewysokiej temperaturze. Kolorową i białą bieliznę zawsze pierzemy osobno.

Do prania zalecane są tylko i wyłącznie delikatne detergenty, najlepiej przeznaczonych do ubrań dziecięcych, które nie powodują utraty kolorów oraz powstawania szarych lub lekko żółtych plam. Do białej bielizny unikajmy w szczególności chloru! Zamiast klasycznych proszków o silnym działaniu, warto zatem sięgnąć po płyn do płukania. Nie stosujmy również środków zmiękczających, które rozluźniają włókna i powodują, że biustonosze gorzej przylegają do sylwetki.

Optymalna temperatura wody wynosi ok. 30-40 stopni Celsjusza. Podczas prania ręcznego, bieliznę łagodnie ugniatamy, a nie pocieramy.

Najlepsze sposoby na przywrócenie bieli bieliźnie

W dobrze dopasowanej oraz gustownej bieliźnie niejedna kobieta czuje się jeszcze bardziej atrakcyjnie oraz nabiera większej pewności siebie. To właśnie dzięki niej możemy w prosty sposób podkreślić nasze atuty lub też zamaskować drobne niedoskonałości. Chcąc jednak cieszyć się swoimi ulubionymi biustonoszami oraz majtkami przez dłuższy okres czasu, musimy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Najwięcej kłopotów sprawia czyszczenie białych ubrań, dlatego też już za kilka chwil poznasz kilka skutecznych i szybkich sposób na wybielenie białej bielizny!

Zsiadłe mleko lub kefir

Jak wybielić białe staniki? Jednym ze sposobów jest zanurzenie bielizny w 1 litrze zsiadłego mleka lub kefiru na 12 godzin. Po tym czasie należy ją dokładnie przepłukać w płatkach mydlanych.

Soda oczyszczona i proszek do pieczenia

Soda oczyszczona to złoty środek na naprawdę wiele problemów! Sprawdzi się również w przypadku białej bielizny. W tym przypadku w równych proporcjach (1:1) mieszamy ją z proszkiem do pieczenia, wsypujemy do ciepłej wody i mieszamy. Następnie pierzemy poszarzałą bieliznę i dokładnie płuczemy.

Ocet

Do miski z letnią wodą wlewamy 1 szklankę octu, zanurzamy w niej bieliznę i pozostawiamy na ok. 30 minut. Po tym czasie dokładnie płuczemy i pierzemy w łagodnym detergencie.

Biała kreda

Poszarzały stanik nacieramy delikatnie białą kredą i odkładamy na 10 minut. Następnie przecieramy go delikatnie szorstką gąbką i pierzemy ręcznie.

A co z wybielaczami?

Wybielacze dostępne na rynku są silnymi środkami chemicznymi, które niekorzystnie oddziałują na naszą bieliznę, mogąc zniszczyć jej delikatne tkaniny. Zanim zatem sięgniemy po tego typu preparaty, warto w pierwszej kolejności wypróbować jeden z domowych sposobów.