Czy spanie w staniku wpływa na wygląd piersi?

Bolączką wielu dojrzałych kobiet jest problem opadających piersi. Im są większe, tym trudniej zahamować proces utraty jędrności, na co wpływa także szereg dodatkowych czynników. Istnieje teoria, że zakładanie biustonosza korzystnie wpływa na zniwelowanie tego problemu. Czy spanie w staniku ujędrnia piersi? – na to pytanie odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Czy spanie w staniku ujędrnia piersi?

Wielu ekspertów badało problem opadających piersi u kobiet, czyli osłabienia mięśni, które podtrzymują biust. Dotyka to głównie kobiet, posiadających duży biust, którym znacząca spadła masa ciała czy po prostu karmiły dzieci piersią. Swego czasu pojawiła się w mediach słynna teoria, że rozwiązaniem na utrzymanie jędrnych piersi jest spanie w staniku. Przez wielu naukowców hipoteza ta została zrównana z mitem. Eksperci twierdzą, że nie istnieje zależność między tymi dwiema przesłankami, co więcej spanie w biustonoszu może być wręcz szkodliwe. Brafiterki natomiast przyznają, że spanie w odpowiednim staniku może wpływać korzystnie na zachowanie jędrności biustu, a dodatkowo zmniejszyć miażdżenie czy gniecenie się piersi w czasie snu, przy przewracaniu się czy leżeniu na brzuchu. Czy warto ryzykować?

Czy spanie w biustonoszu jest zdrowe?

Lekarze są zdania, że spanie w biustonoszu zdecydowanie nie jest zdrowe dla kobiet. Odpoczynek to proces regeneracji organizmu, relaksu oraz odzyskania niezbędnych sił. Najlepszy odpoczynek zapewniają w pełni komfortowe warunki – wygodne łóżko i nieograniczające ruchu ubrania, w tym również biustonosz. Poczucie ucisku, gniecenia przez sztywne fiszbiny i odbijanie się ramiączek – tak często kończy się pójście spać w biustonoszu. Skutki tego mogą być jednak niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ ucisk spowalnia przepływ płynów w organizmie, hamuje pracę węzłów chłonnych i podnosi temperaturę ciała, co w konsekwencji wpływa na rozwój komórek rakowych.

Jaki biustonosz do spania sprawdza się najlepiej?

Na rynku są dostępne specjalne biustonosze przeznaczone do spania. Są one zdecydowanie lepszym wariantem niż zakładanie standardowego stanika na noc. Biustonosz do spania jest bardzo delikatny, elastyczny, dopasowany do ciała i z pewnością pozbawiony fiszbin czy plastikowych zapięć. Miseczki muszą być doskonale przylegające do piersi, ale równocześnie nieuciskające. Należy jednak pamiętać, że bielizna do spania powinna być po pierwsze wygodna – nie może blokować ruchów, ma dać kobiecie pełnię komfortu i ograniczać jakiekolwiek uciski do minimum.